1. ŞANLIURFA ULUSAL AŞÇILAR VE PASTACILAR ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ

1. ŞANLIURFA ULUSAL AŞÇILAR VE PASTACILAR ŞAMPİYONASI ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ

25-27 Mart 2016 tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleştirilen 1.Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası muhteşem bir ödül töreni ile son buldu. Taşpakon Başkanı Gökhan Tufan ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin konuşmaları ile başlayan ödül töreni plaket takdimi ve yarışma sonuçlarının açıklanması ile devam etti. Plaket töreninde Taşpakon geleneği bozulmadı ve pkaket yerine kişiler adına diktirilen ağaç sertifikaları sahiplerine takdim edildi.

Şanlıurfa Mutfağı yarışıyor kategorisinde Halfeti Belediyesi ilk sırada yer alırken, Hilvan Belediyesi 2. Sırada yer aldı. Üçüncülüğü ise Birecik Belediyesi aldı.

En iyi üniversite dalında 1. Gelişim Üniversitesi oldu. Adıyaman Üniversitesi 2. olurken, Kilis Üniversitesi yarışmada 3. oldu.

En iyi lise dalında 1. Van Vestel Kız Meslek Lisesi 2. Yozgat Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ve 3. İzmir Alaçatı Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Engelsiz Lezzetler kategorisinde 8 isim yarıştı. Sekiz yarışmacının tamamına altın madalya verilirken, ilk sırada Mahide Danal yer aldı. Bu kategoride Mehmet Yıldız ikinci, Necla Akbulut 3. oldu.

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-9

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-10

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-11

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-1

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-2

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-3

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-4

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-5

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-6

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-7

1-SANLIURFA-ULUSAL-AVPSOTISE-8