EGE BÖLGESİ GENÇ ŞEFLER ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI. KAZANAN YİNE TÜRK MUTFAĞI OLDU

EGE BÖLGESİ GENÇ ŞEFLER ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI. KAZANAN YİNE TÜRK MUTFAĞI OLDU

Büyük bir heyecana sahne olan Ege Bölge illerini temsilen 8 okulun yarıştığı Ege Bölgesi Genç Şefler Şampiyonası takdire şayan lezzetlerin, sunumların, buram buram Türkiye kokan yöresel lezzetlerimizin ve ürünlerimizin öne çıktığı bir yarışma olarak büyük bir gurur içinde geçmişte yerini aldı. Aynı performans ve duygular içinde 1 Nisan’da Ankara’da düzenlediğimiz ve 19 okulun katılımı ile gerçekleşen İç Anadolu Bölgesi Genç Aşçılar Şampiyonası’nda olduğu gibi bir kez daha Türk Mutfağı ve Türkiye’miz kazandı.

Bu muhteşem organizasyonda Taşpakon ile beraber büyük emek sarf eden yarışmanın mimarı başta Çeşme Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sn.İbrahim Kılıç ve değerli öğretmenlerine, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, Ilıca Hotel ve Çeştob’a, Taşpakon’a bağlı Egapafed ve üye derneklerine, Taşpakon Yönetim Kurulu’na, Taşpakon Bilim Kurulu’na, Rational, White Uniform, ve Arsu Ajans’a ayrıca kartılım gösteren okullara, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ederiz.

Her daim yanımızda olan, dünyanın bir ucuna gitsek dahi bizi yanlız bırakmayan Taşpakon’un, bu davanın en büyük destekçileri, ana sponsorlarımız Kristal Endüstriyel, Kütahya Porselen, Hünerler Tarım ve Planet Livestock’a bu yarışmadaki destekleri için her zaman olduğu üzere birkez daha teşekkür ederiz.

Yarışma sonuçları şöyle gerçekleşmiştir:

Birincilik ödülünü Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Tarhana Çorbası, Kestane Püresi Yatağında Uşak Tarhanalı Kuzu Pirzola ve Uşak Ulubey Demir Tatlısı” mönüsüyle kazanmayı başarmıştır. Şampiyonada, Muğla Datça Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Kütahya Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi ise üçüncülük ödülünü kazanmışlardır. En iyi sunum ve en iyi hijyen ödüllerini ise Çeşme Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi kazanırken, en iyi başlangıç yemeği kategorisinde “Sıkıcık Çorbası” ile Kütahya Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, en iyi ana yemek kategorisinde “Kestane Püresi Yatağında Uşak Tarhanalı Kuzu Pirzola” yemeği ile Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve en iyi tatlı kategorisinde “Meskek Tatlısı” ile Manisa Nihal Akçura Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekipleri ödül kazanmıştır. En iyi takım çalışması ödülünü Afyon Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, Fatma Onart Özel Dostluk Ödülünü ise Denizli Pamukkale Sema Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanmıştır.

EGE-BOLGESI-GSSSYTMO-7

EGE-BOLGESI-GSSSYTMO-9

EGE-BOLGESI-GSSSYTMO-10

EGE-BOLGESI-GSSSYTMO-11

EGE-BOLGESI-GSSSYTMO-1

EGE-BOLGESI-GSSSYTMO-6