TAŞPAKON GENEL BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Bir festivali daha geride bıraktık. 33.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali tarihinde ilk defa gerçekten uluslararası bir seviyeye taşınarak Taşpakon’un çabaları sonucunda hak ettiği noktaya ulaşmıştır. Bundan sonraki süreçte amacımız Türkiye’de aşçılık mesleğinin sembolü ve ekolü olan Mengen’i Dünya’nın aşçılık merkezi haline getirip Türk aşçılarının ismini esas manada tüm evrene duyurmaktır. Taşpakon olarak dava arkadaşlarım ile birlikte bugüne kadar Elhamdülillah başardığımız birçok işe referans, inşaAllah bunu da başaracağımıza tüm kalbim ile inanıyorum.

Elbette büyük çapta işler çok fazla emek ve meşakkat gerektiriyor. Bizde tüm üye federasyon ve derneklerimiz ile festival için aylar öncesinden başlayan yoğun bir çalışma temposu içine girdik. 7 federasyonumuzu ve 62 vilayette faaliyet gösteren derneklerimizi bir kez daha Mengen’e taşıyarak ulusal bir lezzet şölenine ve aşçılar buluşmasına imza attık. 7 Bölge 70 Lezzet etkinliğimiz geçen senelerde olduğu gibi yine başarılı bir şekilde gerçekleşti. En önemlisi 18 ülkeden meslektaşlarımızı Mengen’e taşıyarak festival tarihinde ilk defa uluslararası bir zirveyi yaşadık. Buna vesile olarak Mengen’i artık aşçılığın Dünya başkenti olma yolunda bir sürece soktuğumuza inanıyorum.

33.Festival’de teşekkürü hak eden birçok kişi, kurum ve kuruluşlar var. Verilen emekler sadece bir teşekkür ile geçiştirilecek gibi değil, gerçekten nezdimde çok değerli. Öncelikle büyük Taşpakon Ailesi’ne gönül vermiş, yurdun dört bir yanından Mengen’e akın eden, mücadelesini verdiğimiz davamıza inanmış Konfederasyon Yönetim Kurulu üyelerimize, Federasyon Başkanlarımıza, Dernek Başkanlarımıza, sayısı onbinleri aşmış tüm üyelerimize kısacası her zaman tabir ettiğim şekli ile bütün dava arkadaşlarıma emekleri ve destekleri için en kalbi duygularım ile şükranlarımı sunuyorum. Sağolsunlar, varolsunlar, Rabbım cümlesinden razı olsun.

Festivalin özellikle uluslararası seviyeye taşınması hususunda bize destek veren TİKA Başkanı Dr.Serdar Çam’a, Dış ilişkiler Daire Başkanı Sn.Mehmet Yılmaz’a ve Mengen Belediye Başkanı Sn.Turhan Bulut’a en derin saygılarımı ve teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

Tabi ki birde bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, her anımızda bizden desteklerini esirgemeyen sponsorlarımızın da üzerimizdeki emekleri çok büyük. O vesile ile Unilever Food Solutions, Kristal Endüstriyel, La Lorraine Bakery Group, Bonna Porselen, Ekol Food, Mutlukal Gıda, White Uniform, AntBahar Grup, Sabet Kayra, Kemal Özcan Patisserie ve İncesu Gıda’ya, ajansımız Arsu Ajans’a ve organizasyon şirketlerimiz A Organizasyon ve Verva Event’e, partner kuruluşumuz Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu’na Taşpakon Ailesi adına sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum.

Ortağı olduğumuz “Afiyet Olsun, İsraf Olmasın” sosyal sorumluluk projesine dikkat çekmek adına Ankara’dan Mengen’e koşarak gelen uzun mesafe Milli maratoncu Akın Yeniceli’ye ve destek veren Gıda İsrafı ile Mücadele ve Bilinçlendirme Platformu Başkanı Ali Akgün’e teşekkür ederim.

Konfederasyon olarak Mengen’de bizi en iyi şekilde ağırlayan Mengen Özel Öğrenci Yurdu ve sahibi Tugay Kabasakaloğlu ile ekibine teşekkür ederim.

Ayrıca festivali katılarak bizi onurlandıran tüm yabancı meslektaşlarımıza bizimle beraber oldukları için teşekkür eder, Uluslararası Aşçılık Kupası Mengen 2018’i kazanan Azerbaycan’a ve dereceye giren tüm ülkeleri tebrik ederim.

34.Festival’i inşaAllah daha üst düzeye taşıyabilme duası ile “Mesleğe ve Ülkeye Hizmet Yolunda Durmak Yok Yürümeye Devam” diyerek şahsım ve Taşpakon Ailesi adına en derin saygılarımı sunarım.

Gökhan Tufan
Genel Başkan

X

Pin It on Pinterest

X