MART AYINDA TÜRKİYE’DE TAŞPAKON RÜZGARI ESECEK

Birinci etkinlik; 4 Mart tarihi ile başlayıp hala devam eden ve 13 Mart’ta sona erecek olan Engelsiz Lezzetler Lokantası’nda engelli kardeşlerimiz ile beraber çalışarak 10 gün boyunca restaurant işletmesini gerçekleştiriyoruz. Bu restauranttan 10 günlük süreçte elde edilen gelir direk olarak Engelsiz Dünya Platformu aracılığı ile engelli kardeşlerimizinihtiyaçları için kullanılacaktır. Bu proje kurumsal olarak ülkenin birçok yerinde devam edecektir.

İkinci etkinlik; 23-26 Mart tarihleri arasında CNR’da düzenlenecek olan Etüder Fuarı’nda gerçekleştireceğimiz 3.Geleneksel Taşpakon Yöresel Lezzetler Buluşması’dır. 4 günlük fuar süresince birinci gün Doğu Anadolu, ikinci gün İçanadolu, üçüncü gün Marmara ve dördüncü gün Ege-Akdeniz bölgelerine ait orjinal yöresel lezzetler kuracağımız restaurant stand içinde katılımcı firma, sektör temsilcileri ve ziyaretçilere toplamda 2000 kişiye ücretsiz olarak sunulacaktır. Yöresel lezzetlerin en güçlü savunucusu Taşpakon yöresel lezzetler buluşma serisine ileri tarihlerde farklı fuarlarda devam edecektir.

Üçüncü etkinlik; 25-27 Mart tarihleri arasında düzenleyeceğimiz 1.Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’dır. 27 dalda toplam 400 yarışmacı 3 gün boyunca Şanlıurfa’da kıyasıya mücadele ederek hedefe ulaşmaya çalışacaklar. Yarışmada yöresel ürünler ve Türkiye’ye ait gıdaların kullanımı zorunlu olması dışında bilimsel jüri değerlendirmesi ile bir ilke imza atılacaktır. 2016 yılında bu yarışma ile başlanarak Taşpakon tarafından toplamda 7 yarışma düzenlenecektir.

Taşpakon olarak Mart ve Mayıs ayları içinde 90 günde yapacağımız 8 büyük organizasyon ile bugüne kadar Türkiye’de başarılamamış bir performans ve organizasyon serisini gerçekleştireceğiz inşaAllah. Gelecek organizasyonlar ile ilgili bilgilendirmelere devam edeceğiz.

MART-AYINDA-TTRE-1

MART-AYINDA-TTRE-2