TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) olarak 3 Eylül 2016 tarihinde 31.Mengen Uluslararası Aşçılar ve Turizm Festivali’nde bağlı 7 federasyonumuz ve üye 56 il derneğimiz ile festivalin ve Türkiye profesyonel aşçılık tarihinin en büyük etkinliğini gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Aylar önce 55 dernek ile gerçekleştireceğimize söz verdiğimiz etkinliğimizi 56 dernek ile gerçekleştirerek Mengen mülki amirliğine, yerel yönetimine, Mengen halkına ve camiamıza verdiğimiz sözü yerine getirmiş olmanın huzuru içindeyiz elhamdülillah. Mengen Aşçılar Festivali’nin geleceğine, mesleğimizin ekolüne ve imajına sahip çıkmak için maddi-manevi ciddi bir yükün altına girerek, imkanları zorlayarak 7 federasyonumuzu ve 56 derneğimizi Mengen’e taşıdık. Laf değil icraat ürettik, şov yapmadık, hizmet getirdik. Kuruluşumuzdan bu yana yükselen çizgimize çok önemli bir yenisini daha ekledik. Festivalin festival gibi gerçekleşmesinde taze kan görevi gören 56 Vilayet-56 Dernek- 56 Çeşit Yöresel Yemek-56 Bin Porsiyon temalı “Taşpakon Yöresel Lezzetler Büyük Buluşma” etkinliği başarı ile sonuçlanmış Türkiye aşçılık tarihine altın harflerle adını yazdırmıştır. Elbette bu bir başlangıç olmakla beraber hedefimiz önümüzdeki sene yahut en geç 2018’de 81 il 81 dernek hedefimizde bu festivali “81 Vilayet-81 Dernek-81 Çeşit Yöresel Lezzet-81 Bin Porsiyon” olarak gerçekleştirmektir inşaAllah. Ben burada bu imkanı bize sağlayan ve festivalin birlik, beraberlik içinde geçmesi için bu sene önemli bir adım atan Mengen Kaymakamı Sn. Yavuz Akyol’a ve Mengen Belediye Başkanı Sn.Turhan Bulut’a konfederasyonumuz adına teşekkür etmek istiyorum.

Taşpakon ailesi olarak 7 bölge federasyonumuz; Marapafed, Karapafed, Egapafed, Güdapafed, İçanapafed, Doğapafed, Akapafed ve bu federasyonlarımıza bağlı 56 il derneğimiz takdire şayan bir performans sergilemiş, büyük emekler göstererek bu organizasyonun en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için varlarını yoklarını ortaya koymuşlardır. Mengen’de bulunduğumuz süre içinde Taşpakon’a olan inançları ve bağlılıkları noktasında göstermiş oldukları fedakarlıklar beni çok duygulandırmıştır. Taşpakon’un birliğini, dirliğini, büyüklüğünü ve gücünü Mengen’de en iyi şekilde göstermiş ve temsil etmişlerdir. Bu duygu ve düşünceler içinde Konfederasyon yönetim kurulumuza, tüm bağlı federasyonlarımıza, üye derneklerimize, yönetimlerine ve üyelerine, kısacası A’dan Z’ye tüm Taşpakon ailesine gönülden teşekkür ederim. Verilen bu büyük emek ve fedakarlıklar gerçekten bir teşekkür ile ölçülebilecek değerde değil. Allah cümle dava arkadaşlarımdan razı olsun. Sağ olsunlar, var olsunlar.

Her zaman olduğu gibi bizi bir an bile yanlız bırakmayan, 31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali’nde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz için bizden yine hiçbir desteğini esirgemeyen Taşpakon Ana Sponsorlarımız Kristal Endüstriyel, Kütahya Porselen, Hünerler Tarım, White Uniform ve Ada Et’e, etkinlik sponsorlarımız La Lorraine Bakey Group, Ekol Food ve Çimsos’a, konfederasyon ajansımız Arsu Ajans’a ve etkinlik organizasyon şirketimiz Aorganizasyon’a Taşpakon Ailesi adına ayrıca teşekkür ederim.

Bu teşekkür mesajıma istinaden şunuda belirtmek isterim ki; biz Taşpakon’a gönül vermiş bireyler bir bütün olarak inandığımız yolda emin adımlarla ilerlemekte, ülkemizin her köşesindeki meslektaşlarımıza kucak açmakta, maddi bir dava değil manevi bir tatmin gütmekteyiz. Ürettiğimiz projeler ve yapmış olduğumuz işler ile birçok kesimin takdirini kazanmış, 5253 sayılı dernekler kanuna göre aşçılık ve pastacılık konusunda Türkiye’nin 7 bölgesinde ve 56 ilinde faaliyet gösteren ülkemizin en üst ve en büyük mesleki sivil toplum kuruluşuyuz. Böylesine büyük bir kurum olmanın üstümüze yüklemiş olduğu misyonun ve sorumluluğun farkında olarak bu sorumlulukları yerine getirebilme gayretindeyiz. Mesleğimize, camiamıza, vatanımıza, milletimize faydalı olabilmek adına çalışmalarımızı sürdürmekte ve bu gönül davasında elimizden gelenin en iyisini yapabilmenin çabası içerisindeyiz. Bu detaylar ışığında, 81 il 81 dernek hedefimize ulaşarak, her ne olursa olsun bu davadan asla vazgeçmeyeceğiz, yeni projeler ve faaliyetler ile sonuna kadar emek vermeye devam edeceğiz inşaAllah.

Büyük Taşpakon Ailesi Adına Saygı ve Sevgilerimle…

Gökhan Tufan
Yönetim Kurulu Başkanı