TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Geçtiğimiz hafta 12-13 Ağustos tarihleri arasında 32.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’ni düzenleyerek bir organizasyonu daha başarılı bir şekilde geride bıraktık. 2016 yılında 31. Festival’de 56 ilimizi temsilen 56 çeşit yöresel yemek sunum ile katıldığımız Festival’de, bu sene 60 ilimiz ve bizimle birlikte Malatya Arapgir ve Van Tuşba Belediyesi ile toplam 62 stand üzerinden 62 çeşit farklı yöresel lezzetimizi aşçılarımızla, camiamızla ve katılımcı halk ile buluşturduk. Elbette bu çok kolay bir iş olmamak ile birlikte, verilen emeklerin, yapılan fedakarlıkların değeri nezdimde çok farklı bir yerdedir. Sadece bir teşekkür ile ölçülebilecek seviyede değildir. Bunu anlamak için içinde olmak ve o heyecanı yaşamak gerekmektedir.

Bize bu imkanı sunarak vesile olan Mengen Kaymakamı Sn.Hasan Günaydın’a, Mengen Belediye Başkanı Sn.Turhan Bulut’a kurumumuz adına teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bize kapılarını açan Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sn.Abdurrahman Elarslan’a, tüm okul yönetimine ve personeline destekleri için teşekkür ediyorum.

32.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’nde maddi-manevi yapmış oldukları fedâkarlıklar, ortaya koydukları üstün emekler ve Taşpakon’un çatısı altında organizasyonun başarısı için hiçbir şeyden kaçınmadan verdikleri destekler için tüm bağlı federasyonlarımıza ve üye derneklerimize en kalbi duygularım ile şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsun, var olsunlar, Rabbım cümlesinden razı olsun. Taşpakon, üye federasyon ve derneklerimizin değerli başkanları, değerli yönetimleri ve değerli üyeleri, yani dava arkadaşlarımın emekleri ile büyüyor ve her geçen gün daha da gelişerek başarıdan başarıya koşuyor Elhamdülillah. Cümlesine birkez daha teşekkürü borç biliyorum.

Elbette bu işler gerçekleşirken birtakım desteklere ihtiyaç duyuluyor. Bu bir ekip işi ve ekibin parçaları da bizim adımıza önemli bir misyonu üstleniyor. Her zaman yanımızda olan ve bizi her yönü ile destekleyerek bir an olsun yalnız bırakmayan Taşpakon ana sponsorları Unilever Food Solutions, Kristal Endüstriyel, La Lorraine Bakery Group, Bonna Porselen, Ekol Food, Hünerler Tarım, White Uniform ve Bahar Group’a, festival etkinlik sponsoru İncesu Gıda’ya, Konfederasyon resmi ajansımız Arsu Ajans’a, etkinlik organizasyon şirketi A Organizasyon’a destekleri için kurumumuz adına çok teşekkür ediyorum.

Taşpakon ile birlikte Festival’de görev alıp etkinlik yapan Mengen Aşçılar Federasyonu’na, Mengen Aşçılık ve Turizm Derneği’ne ve Asomder’e de katkıları ve iş birlikleri için kurumumuz adına teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

2018’de daha fazla vilayet ile katılımın yanı sıra 20 ülkenin aşçılık ve gastronomi sivil toplum kuruluşlarını da Mengen’e getirerek Festival’in adında olduğu gibi gerçek manada uluslararası düzeye taşımak ve mesleğimizin ekolü Mengen’in artık bir Dünya markası haline getirmek için Festival’in bitiminin daha ertesi günü çalışmaya başladık ve bunun için kolları sıvadık inşaAllah. Festival günü yaptığım konuşmada Taşpakon adına bunun sözünü vermiştim buradan yine tekrar etmek istiyorum.

Seneye 33. Festival’de çok daha farklı ve üst düzey organizasyonlar ile görüşmek üzere inşaAllah…

Saygılarımla

Gökhan Tufan
Taşpakon Genel Başkanı