TAŞPAKON KURBAN BAYRAMI MESAJI

Binlerce yıldan beri birlik ve beraberlik duyguları içinde geçirdiğimiz, kaynaşmanın ve sıla-i rahimin en güzel şekilde yaşandığı bir bayrama daha, mübarek Kurban Bayramına ulaşabilmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Bayramlar kardeşlik, birlik ve beraberlik unsurlarının en üst seviyede yaşandığı çok önemli günlerdir. Bayramlar insanlar arasında ki bağları sıkılaştırır ve millet olarak bizleri kardeşlik duygusu içinde birbirimize kenetler. Bayramlar hayır kapılarının sonuna kadar açık olduğu, dargınlıkların unutulduğu, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş örf ve adetlerimizin uygulandığı müstesna günlerdir. Kurban Bayramı Allah’a teslimiyeti, ona şükretmeyi ve yaklaşmayı ifade eder. Nitekim Kuran’ı Kerim Hac Suresi 37’de geçen “Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Fakat O’na sizin takvanız ulaşır” Ayeti kurbanın İslam inancındaki yerini açıkça özetlemektedir.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacaksak, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, bayrama buruk giren şehitlerimizin yadigarlarını, ailelerini, çocuklarını, yetimlerimizi de unutmayacak, onların yanında olacağız inşaAllah. Bu vesile ile eşsiz fedakarlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize ve ebediyete göçmüş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hala hayatta olan gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Elbette millet olarak bir bayrama daha kavuşabilmiş olmanın sevincini ve bizlere getirdiği güzel hisleri taşıyor olsak da dünya coğrafyasında İslam alemi içinde yaşanan olumsuz gelişmeler ve dünyanın birçok yerinde zulme maruz kalan mümin kardeşlerimiz nedeni ile içimiz hep buruk. Dualarımızda bu mümin kardeşlerimizi de unutmayalım, Rabbım bir an önce refaha kavuşmalarını nasip etsin inşaAllah.

Bu vesile ile Taşpakon Ailesinin, camiamızın, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını en içten duygular ile tebrik eder, insanlığa hayır, bereket, sağlık, afiyet ve barış getirmesini Yüce Allah’tan dua ile niyaz ederim.

Taşpakon Ailesi Adına

Gökhan Tufan
Genel Başkan