TAŞPAKON KURBAN BAYRAMI MESAJI

Binlerce yıldan beri birlik ve beraberlik duyguları içinde geçirdiğimiz, kaynaşmanın ve sıla-i rahimin en güzel şekilde yaşandığı bir bayrama daha mübarek Kurban Bayramına ulaşabilmiş olmanın mutluluğu içindeyiz. Bayramlar kardeşlik, birlik, beraberlik unsurlarının en üst seviyede yaşandığı çok önemli günlerdir. Bayramlar insanlar arasında bağları sıkılaştırır ve millet olarak bizleri kardeşlik duygusu içinde birbirimize kenetler. Bayramlar hayır kapılarının sonuna kadar açık olduğu, dargınlıkların unutulduğu, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş örf ve adetlerimizin uygulandığı müstesna günlerdir. Kurban Bayramı Allah’a teslimiyeti, ona şükretmeyi ve yaklaşmayı ifade eder. Nitekim Kur’an’ı Kerim’in Hac suresinde “Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir” ayeti kurbanın İslam inancındaki yerini açıkça özetlemektedir.

Elbette millet olarak bir bayrama daha kavuşabilmiş olmanın sevincini ve bizlere getirdiği güzel hisleri taşıyor olsak da son zamanlarda ülkemizde yaşanan bizleri derinden üzen olaylar, bu bayrama yetişemeden vatan, millet uğruna şehadet şerbetini içen şehitlerimiz, dünya coğrafyasında İslam alemi içinde yaşanan olumsuz gelişmeler ve dünyanın birçok yerinde zulme maruz kalan mümin kardeşlerimiz nedeni ile içimiz hep buruk. Dualarımızda aziz şehitlerimizi ve bu mümin kardeşlerimizi unutmayalım inşaAllah.

Bu vesile ile camiamızın, ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını en içten duygular ile tebrik eder, insanlığa hayır ve bereket ile sağlık ve afiyetler getirmesini Yüce Allah’tan dua ile niyaz ederim.

Saygı ve sevgilerimle…
Yönetim kurulumuz adına
Gökhan Tufan
Taşpakon Başkanı