TAŞPAKON MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

TAŞPAKON MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden olan Miraç Kandili’ne erişmenin huzuru ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Miraç, bir arınma ve Allah’a yükseliştir. Bu gece, Miraç’ın yücelme ve yükselme anlamlarını dikkate alarak bireyin, toplumun ve tüm insanlığın maddi ve manevi yükselişi üzerine düşünmek, muhasebe yapmak durumundayız. Hazret-i Muhammed(SAV)’in şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olan Miraç, insanların kurtuluşuna vesile olan merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı mübarek bir gecedir.

Manevi duyguların yeşerdiği bu müstesna geceyi, kalplerimizin kin ve nefret duygularından arındırmasına, kardeşliğimiz ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olması için bir fırsat olarak görmeliyiz. Miraç’ın gönül dünyamızı bulandıran tüm kötü hasletlerden bizleri arındırmasını; iç huzurumuzu, muhabbet ve kardeşliğimizi bu kutlu gecenin hürmetine daim kılmasını ve bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş getirmesini dileriz.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin, milletimizin, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve bütün İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik eder, Miraç Kandili’nin bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz.