TAŞPAKON TEŞEKKÜR MESAJI

TAŞPAKON TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Ülke olarak acılı günler geçiriyoruz. Vatanımızın birlik ve bütünlüğü için gece gündüz görev yapan fedakar güvenlik güçleri görevlilerimizi ve masum vatandaşlarımızı hain terör saldırıları nedeni ile büyük bir üzüntü içinde kaybediyoruz. Yüreklerimize ve evlerimize ateş düşüyor. Lakin bu insanlık dışı eylemlerde bulunanlar ve bunlara destek verenler bilmelidirler ki hepimiz kardeşiz, ayrılmaz bir bütünüz ve bu kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz inşaAllah. Bu vesile ile terör olaylarında şehit olmuş güvenlik güçleri görevlilerimize, hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve yaralı olup tedavi altında olanlara acil şifalar diliyorum.

Bilindiği üzere 4-13 Mart 2016 tarihleri arasında kurucu üyesi olduğumuz Engelsiz Dünya Platformu işbirliği ile CNR kongre ve fuar merkezinde Engelsiz Lezzetler Lokantası işletmesinde bulunduk. Türkiye’de bir ilk olan bu organizasyon ülke geneline yaymayı düşündüğümüz projenin ilk denemesiydi. 10 gün boyunca engelli ve engelsiz aşçı kardeşlerimiz beraber hazırladılar, beraber pişirdiler ve beraber servis ettiler. Bu aynı zamanda Taşpakon olarak önemle üstünde durduğumuz istihdam projesininde bir ayağıydı. Süre zarfında lokantada yapılan satıştan elde edilen gelir yine engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kuruşu kuruşuna platforma aktarıldı. Ayrıca Engelsiz Kalemler Fuarı’na katılan yerli yabancı engelli yazarlar kurucu üyesi olduğumuz Engelsiz Dünya Platformu’na karşı olan sorumluluğumuz üzerine Taşpakon tarafından 10 gün boyunca ülkemizde misafir edildi. Bizler için gurur tablosu olan Engelsiz Lezzetler Lokantası’nın ilk ayağını başarıyla tamamladık ve hamd olsun arzu ettiğimiz amaca ulaşmıştık.

Elbette bu anlamlı vazifede görev alan kişileri ve destek veren kurum ve kuruluşları unutmamak gerekiyor. Engelsiz Lezzetler Lokantası etkinliği için başından sonuna büyük emek veren başta Marmara Bölge (Marapafed) Federasyon Başkanımız Samet Güney’e, tüm Taşpakon yönetim kurulu üyeleri dernek ve federasyon başkanlarımıza, tüm üyelerimize, Engelsiz Dünya Platformu yönetici ve üyelerine, her daim yanımızda olan ve desteklerini bir an olsun bizden esirgemeyen ana sponsorlarımız Kristal Endüstriyel, Kütahya Porselen, Hünerler Tarım ve Planet Livestock’a, destek veren proje sponsorları Gıda 360, White Uniform, Radisson Blu Hotel İstanbul Ataköy, Early Bird Matbaa ve Johnson Diversey’e yönetim kurulumuz ve Taşpakon ailemiz adına teşekkür ederim.

Birlikte Daha Güzel…

Saygı ve sevgilerimle…

Yönetim Kurulu Adına

Gökhan Tufan
Taşpakon Yön. Kur. Başkanı

TASPAKON-TESEKKUR-M