TAŞPAKON YÖRESEL LEZZETLER BÜYÜK BULUŞMA

TAŞPAKON YÖRESEL LEZZETLER BÜYÜK BULUŞMA

Değerli Camiamız,

 

Türkiye’de 7 bölge federasyonu ve bunlara bağlı 56 vilayette 56 dernek ile faaliyet gösteren ülkemizin aşçılık ve pastacılık konusunda mesleki en üst kuruluşu olan Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu olarak 31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali’nde gerçekleştireceğimiz “TAŞPAKON YÖRESEL LEZZETLER BÜYÜK BULUŞMA” etkinliğimiz ile 31 yıllık festival geçmişinde bir ilki yaşatmak için 3 Eylül 2016 tarihinde Mengen’de olacağız inşaAllah.

 

Taşpakon ile birlikte Türkiye’de aşçılık mesleği alanında faaliyet gösteren birçok dernek ve federasyonların katılım göstereceği 31.Mengen Uluslararası Aşçılar ve Turizm Festivali inşaAllah bu sene renkli bir organizasyona sahne olacak. Birlik ve beraberlik esası ile daha kaliteli bir festivalin gerçekleşebilmesi için tüm mesleki sivil toplum kuruluşlarını Mengen’e davet eden ve bu festivalin dünya aşçılarının festivaline ev sahibi olabilmesi yolunda önemli bir adım atan Mengen Kaymakam’ı Sn.Yavuz Akyol’a ve Mengen Belediye Başkanı Sn.Turhan Bulut’a Taşpakon ailesi adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu olarak gelenekçi yapımızla daima yöresel lezzetlerimizi destekliyoruz ve bunu her platformda uygulayarak dile getiriyoruz. 31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali’nde de yine aynı çizgide bir etkinlik ile siz değerli camiamızın, halkımızın karşısına çıkmak istedik. Türkiye’nin mutfağını, bizim lezzetlerimizi Mengen’e taşıyarak festival içinde bir festival tadında 56 üye derneğimiz hepsi kendi iline, yöresine ait bir çeşit yemeği ikram etmek üzere toplamda 56 çeşit yöresel ürünü Mengen’de katılımcıların, ziyaretçilerin beğenisine sunacağız inşaAllah. Şu hususuda belirtmek isterim ki Taşpakon olarak emin adımlarla ilerlediğimiz 81 il 81 dernek hedefimizde inşaAllah bu yıldan başlayarak hedefimiz önümüzdeki 2 yıl içinde bu etkinliği Mengen’de 81 vilayet ile gerçekleştirmektir.

 

Böyle bir etkinliği gerçekleştirecek olmamızdaki amacımız Türkiye’nin tek aşçılık festivaline amacına uygun olarak yemek ve lezzet ile fayda sağlamak, festival içinde yöresel değerlerimiz ile anlamlı bir sinerji ortaya koymak, Türkiye’nin lezzetlerini sektörle buluşturarak ülkemiz mutfağının tanıtımında ulusal bazda farkındalık oluşturmak ve tüm bu kriterler ile festivalin daha anlamlı bir hale gelmesine katkıda bulunmaktır. Bu vesile ile böylesine büyük ve meşakkatli bir etkinlik için maddi-manevi tüm imkanlarını seferber eden üye federasyonlarımıza, üye derneklerimize ve çok değerli yönetim kurullarına ve üyelerine, konfederasyon yönetim kurulumuza, kısaca onlara her zaman hitap ettiğim şekli ile tüm dava arkadaşlarıma gönülden teşekkür ederim. Arka planda aylardır süren hazırlık aşamasında gösterilen gayretler ve fedakarlıklar gerçekten bir teşekkür ile ölçülemez, sağolsunlar varolsunlar. Allah cümlesinden razı olsun.

 

Her zaman olduğu gibi bizi bir an bile yanlız bırakmayan, 31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali’nde gerçekleştireceğimiz etkinliğimiz için bizden yine hiçbir desteğini esirgemeyen Taşpakon Ana Sponsorlarımız Kristal Endüstriyel, Kütahya Porselen, Hünerler Tarım, White Uniform ve Ada Et’e, etkinlik sponsorlarımız La Lorraine Bakey Group, Ekol Food ve Çimsos’a, konfederasyon ajansımız Arsu Ajans’a ve etkinlik organizasyon şirketimiz Aorganizasyon’a Taşpakon Ailesi adına ayrıca teşekkür ederim.

 

31.Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali’ne katılım sağlayacak olup faaliyette bulunacak tüm mesleki sivil toplum kuruluşlarımıza şimdiden başarılar diler, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihiyacımız olan bugünlerde sevgi, kardeşlik ve hoşgörü içinde bir festivali hep beraber yaşamayı ümit ederek bu vesile ile ülkemize, camiamıza ve mesleğimize hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden dua ile niyaz ederim.

 

Saygı ve sevgilerimle…

Taşpakon Ailesi Adına

Gökhan Tufan

Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu – TAŞPAKON