TAŞPAKON’UN YENİ ANA SPONSORU: MUTLUKAL GIDA SAN. TİC. A.Ş.

 

Her geçen daha da büyüyoruz ve gücümüze güç katıyoruz. Ortaya koyduğumuz doğru işler ve icraatler yeni destekçilerimizi de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük Lavaş üretim şirketi Mutlukal Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. ve Taşpakon arasında imzalanan ana sponsorluk anlaşmasını memnuniyetle bildirmek isteriz.

2007 yılında Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş tesislerinde 2750 m² kapalı alanda günlük 1 milyon adet Lavaş’ı tamamen el değmeden Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üreten Mutlukal Gıda’nın üretiminin % 60’lık bölümü iç piyasada tüketilirken, kalan kısmı da Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına ihraç edilmektedir. Aynı zamanda 2017 ITQI Üstün Lezzet Ödülü ve 2017 Kalite 1.’lik Oskar Ödülü sahibi olan Mutlukal Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. ile Taşpakon olarak aramızda imzaladığımız ana sponsorluk anlaşmasının her iki taraf içinde hayırlara vesile olması dileriz.

MUTLUKAL GIDA SAN. TİC. A.Ş. HAKKINDA

Mutlukal Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Firmamız Türkiye’nin en büyük Dürüm Ekmeği üretim tesisini 2007 yılında Çorum Organize Sanayi Bölgesine kurmuştur. 2750 m² kapalı alanda kurulu tesisimizde, günlük 1 milyon adet lavaş tamamen el değmeden Türk Gıda Kodeksi’ne uygun olarak üretilmektedir. Ülke ve şehir ekonomisine 75 kişilik bir istihdam desteği yaratılan firmamızda, üretimin % 60’lık bölümü iç piyasada tüketilirken, kalan kısmı da Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına ihraç edilmektedir.

Misyon
Tecrübe, emek ve alın teri ile imal edilen ürünlerin kalitesini istikrarlı bir şekilde devamlı en üst seviyede tutmak, gıda üretiminde insan sağlığının önemini bilerek ; Türk Gıda Kodeksi kurallarına %100 riayetin yanı sıra tesiste kurulmuş olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Kalite Yönetim Sistemini gıda mühendisleri ve teknikerlerinin gözetimi altında ; hammadde sipariş aşamasından nihai ürün tüketim aşamasına kadar kontrol etmek ve belgelendirilmesini sağlamak ve aynı zamanda ürünün sağlıklı,kaliteli olmasına ek olarak; hızlı ve zamanında teslim ile bunların mükafatının parasal kazançtan daha önemli olduğu bilinci içerisinde sadece Türkiye pazarında kalmayıp, ülkemizi dış pazarlarda da başarı ile temsil etmek ve ülke ekonomimize katkıda bulunmak başlıca görevlerimizdendir.

Vizyon
Mutlukal Gıda olarak; lavaş üretimindeki tecrübe, emek ve alın teri ile diğer tüm değerlerimizi de birleştirerek ; firmamızın istikrarlı büyümesini sürdürmek, küresel ekonomi de ülkemizin stratejik konumunu bilerek uluslararası üretici firma olmak ve uluslararası pazarların tedarikçisi konumuna gelmek en önemli hedeflerimizdendir.