2016 DÜNYA BAKLİYAT YILI ETKİNLİKLERİ TÜRKİYE’DE TAŞPAKON İLE SAHNE ALMAYA BAŞLIYOR

2016 DÜNYA BAKLİYAT YILI ETKİNLİKLERİ TÜRKİYE’DE TAŞPAKON İLE SAHNE ALMAYA BAŞLIYOR

Türkiye’nin girişimleri sonucu Birleşmiş Milletler tarafından 2016 yılı Dünya Bakliyat Yılı olarak kabul edilmiştir. “Sürdürülebilir Gelecek İçin Besleyici Tohumlar” sloganı kullanılan 2016 Uluslararası Bakliyat Yılı çerçevesinde düzenlenecek faaliyetlerle, bakliyatların faydaları konusunda farkındalık oluşturmak, üretim ve ticaretini arttırmak ve gıda zincirinde yeni ve akıllı yöntemleri teşvik etmek amaçlanıyor.

Türkiye’de konu ile ilgili yılın ilk faaliyeti Taşpakon ve Mersin Ticaret Borsası iş birliği ile 23 Ocak’ta Mersin Hilton Oteli’nde gerçekleşecektir. Çorba, meze, zeytinyağlı, salata, ara sıcak, yöresel ürünler, ana yemek, yeni akım fikirler ve tatlı olmak üzere bakliyat kullanılarak yapılacak 120 çeşit ürün sergi şeklinde davetlilere ve basına tanıtılacaktır. Ayrıca bakliyat ürünlerinden oluşan yöresel menü öğle yemeğinde Taşpakon tarafından 400 kişiye gala düzeninde servis edilecektir.

Taşpakon 2016 yılı içinde Dünya Bakliyat Yılı dolayısı ile Türkiye’de ilgili resmi kurumlar ile birçok faaliyetin gerçekleştirilmesinde rol almaya devam edecektir.

2016-DUNYA-BAKLIYAT-YETTISAB