90 GÜNDE 7 BÜYÜK ORGANİZASYON İLE YİNE BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

90 GÜNDE 7 BÜYÜK ORGANİZASYON İLE YİNE BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

Değerli Camiamız,

Taşpakon olarak her geçen gün hızla büyüyoruz ve 7 bölge 7 federasyon 81 il 81 dernek hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Konfederasyonumuz içinde görevlendirdiğimiz ekiplerimiz Türkiye’nin birçok yerinde meslektaşlarımız ile buluşarak onlara Taşpakon’u ve gelecek hedeflerimizi anlatıyorlar. Bu ekiplerimiz öncelikle hiçbir mesleki STK olmayan illerimizde görev yapan meslektaşlarımızın temsili için o vilayetlerimizde yeni derneklerin kuruluşu amacı ile çalışmalar yapıyorlar. Bugün 5 bölgesel federasyon ile 39 ilimizde o vilayetin adını taşıyan 39 dernek ile faaliyetlerimize hızla devam ediyoruz. Hedefimiz Ağustos ayında düzenlenecek olan 31.Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’ne kadar 55 il derneği sayısına ulaşarak öncesinde taahhüt ettiğimiz “55 İl – 55 Dernek – 55 Çeşit Yöresel Yemek – 55 Bin Porsiyon” etkinliğimizi gerçekleştirmektir.

Büyük bir kurum olmanın verdiği sorumluluk ile yoğun çalışmalarımız ve hazırlıklarımız sonucunda önümüzdeki Mart-Nisan-Mayıs aylarında 90 gün içinde arda arda 4’ü ulusal yarışma, 2’si yöresel lezzetler buluşması ve 1’i 10 gün sürecek sosyal sorumluluk projesi olmak üzere maddi – manevi büyük bir emek ve performans ile kısa bir zaman diliminde toplamda 7 büyük organizasyon gerçekleştirerek Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyoruz inşaAllah. Bu faaliyetlerin neler oldukları hakkında bilgi vermemiz gerekirse;

1. Engelsiz Lezzetler, CNR İstanbul 4-13 Mart (sosyal sorumluluk projesi)

2. Taşpakon 3.Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması ETUDER Fuarı 23-24-25-26 Mart

3. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası 25-26-27 Mart

4. Tokat Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası 8-9-10 Nisan

5. Ege Bölgesi Genç Şefler Şampiyonası, İzmir, Çeşme 11 Nisan

6. Taşpakon 4.Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması IBATECH Fuarı 14-15-16-17 Nisan

7. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası 6-7-8 Mayıs

Yukarıda bahsi geçen yarışmalar ve diğer faaliyetler ile ilgili konfederasyonumuzun ilgili birimleri her organizasyon için detaylı bilgileri Taşpakon resmi web sitesi www.taspakon.org.tr Taşpakon facebook sayfası ve cep telefonu uygulamamızda ilerleyen günlerde siz değerli camiamız ile paylaşacaklardır. Yapacağımız bu faaliyetlerin mesleğimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan dua ile niyaz ederim.

Saygı ve sevgilerimle…

Gökhan Tufan
Yönetim Kurulu Başkanı
Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON)

90-GUNDE-7-BUYUK-OIYBIIA