ENGELSİZ BALKAN PLATFORMU AÇILIŞ VE ÖDÜL TÖRENİ SARAYBOSNA’DA GERÇEKLEŞECEK

Taşpakon olarak kurucusu olduğumuz Engelsiz Dünya Platformu öncülüğünde kurulan Engelsiz Balkan platformu açılış töreni Sn. Sare Davutoğlu’nunda katılımı ile 5 Mayıs 2016 tarihinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gerçekleşecek. Törende Taşpakon’u konfederasyon Asbaşkanımız Ömer Atan temsil edecek.

Eğitim, kültür, sosyal, teknoloji, erişilebilirlik ve istihdam alanlarında faaliyetler gerçekleştirecek olan “Engelsiz Balkan Platformu”; ülke platformlarının bir araya gelmesiyle oluşmaktadır.

“Engelsiz Balkan Platformu” Başkanlığını, pilot çalışmalar bitene kadar ilk iki yıl “Engelsiz Dünya Platformu” yapacaktır. Başkanlığı Genar Araştırma Başkanı İhsan AKTAŞ’ın yapacağı platformun başkan yardımcılıkları ise Türkiye, Bosna-Hersek ve Makedonya’dan olacaktır. Akabinde her altı ayda bir başkanlık değişecektir.

Hem engellilerle birlikte yaşama kültürünün yaygınlaşması hem de Balkan ülkelerinin halkları arasında sürdürülebilir barışa katkıda bulunacağına inandığımız platforma katılan üniversiteler, STK’lar, yerel yönetimler ve ticaret odalarına teşekkür ederiz.