HER YERDEYİZ. SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZIN DA BİLİNCİNDEYİZ

Taşpakon “Engelsiz Türkiye Platformu” kurucu üyesi olarak Türkiye’deki aşçılık ve pastacılık sektörünü temsilen bu önemli oluşumda yerini almıştır. Taşpakon olarak Türkiye’de aşçının ve pastacının sosyal sorumluluklar konusunda ne kadar hassas, bilinçli ve hizmete hazır olduğunu platform içindeki diğer üye kuruluşlara ve ortaklarımıza en iyi şekilde anlatmak ve engelli bireyler adına platform olarak yapılacak tüm çalışmalarda hiçbir fedakarlıktan kaçmayarak hedefimiz bu maneviyatı yüksek görevde elimizden gelenin en iyisini yerine getirebilmektir.

 

“Engelsiz Türkiye Platformu” başta engelli bireyler olmak üzere tüm dezavantajlı gruplarla birlikte yaşama kültürünü hem ülkemizde hem de yurt dışında yaygınlaştırmak maksadıyla, platform hedefleri konusunda alanında uzman üniversiteler, STK’lar, yerel yönetimler ve özel sektörün bir araya gelerek hayata geçirdiği 12.05.2015 tarihinde Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun yaptığı açılışla hayata geçirilen bir platformdur. Engelsiz Türkiye Platformu; üniversiteler, konfederasyonlar, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve bunlara bağlı 314 dernek ve 1.100.000 üyeden oluşan bir yapıdır. Vizyonu; tüm dezavantajlı gruplarla birlikte yaşama kültürü konusunda farkındalığı yaygınlaştırmak ve misyonu farkındalık oluşmuş bir topluluk ve dünya için var olmaktır.
Engelsiz Türkiye Platformu kurucu üyelerini ve kurumsal yapısını ekli resimlerde sizlerle paylaşıyoruz. Camiamız adına hayırlara vesile olmasını dileriz.