İÇANAPAFED YOZGAT BÜYÜK BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ. YENİ HEDEF 1000 ADET TESTİ KEBABI REKORU

İÇANAPAFED YOZGAT BÜYÜK BULUŞMA GERÇEKLEŞTİ. YENİ HEDEF 1000 ADET TESTİ KEBABI REKORU

Taşpakon’a bağlı İçanadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu yönetim kurulu ile üye dernekleri Çanpader, Anpader ve Yapader işbirliği ile 18.02.2016 tarihinde Yozgat’ta Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Fatih Turizm Otelcilik ve Mesleki Anadolu Lisesi, Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birlikteliği ile gerçekleştirilen seminer ve uygulamalı eğitimlerde İçanapafed Başkanı Serkan Dursun, Yapader Başkanı Mustafa Çetin, Anpader Başkanı Mahmut Dolmacı, Çanpader Başkanı Emre Geyikçi, İçanapafed Yönetim Kurulu Üyeleri Emrah Altundağ, Hüseyin Çetinöz ve İsa Beyaz hazır bulundular. Seminer ve uygulamalı eğitimlere Yozgat Vali Yrd. Sn.Gökhan İkitemur, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Sn.Saim Kuş ve Yozgat İl Milli Eğitim Mesleki Eğitim Şube Müdürü Sn.Ömer Başol’da teşrif ettiler.

Seminer ve eğitim öncesi Yozgat Belediye Başkanı Sn. Dr.Kazım Arslan’ı ziyaret eden Taşpakon’a bağlı İçanapafed Yönetim Kurulu üyeleri Yozgat Mutfağı’nın ve yemeklerinin tanıtımı hakkında görüşmelerde bulundular. Görüşme neticesinde Yozgat’ın ünlü yemeği Testi Kebabı üzerinde bir rekor denemesi gerçekleştirilmesine ve 1000 adet Testi Kebabı ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girilmesine karar verildi.

Yozgat Belediye Başkanı Sn.Dr. Kazım Arslan rekor denemesi için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bu etkinlik için müstakil bir gün belirlenebileceğine, Yozgat’ta bu tür organizasyon ve etkinlikleri devamlılık halinde yapılabileceğine değinerek, bu ve bunun gibi etkinliklerin her zaman destekçisi olmaya hazır olduklarını bildirdi.

Taşpakon olarak üye federasyonumuz İçanapafed ve bağlı dernekleri Anpader, Çanpader, Yapader ve yönetimlerine emeklerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

24 1 2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23 (1)