TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Değerli Camiamız,

Hoşgörü, ibadet, zarafet, bereket ve güzelliklerle dolu bir Mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak Ramazan Bayramı’na ulaşabilmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca paylaşmayı, kaynaşmayı, sıla-i rahimin önemini, kardeşliği, nimetlerdeki lezzet ve afiyeti manevi değerler çerçevesinde yaşayarak yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ne de kavuşmanın heyecanını yaşadık.

Lakin insanlık ve vicdan ile bağdaşmayan ülkemizde yaşanan hain terör saldırıları sonucunda şehit düşen güvenlik güçlerimiz ve hayatını kaybeden masum sivil vatandaşlarımız sebebi ile yüreklerimiz buruk ve derin bir üzüntü içerisindeyiz. Yakınlarını bu olaylarda kaybetmiş kişilerin Ramazan Bayramı arefesinde yüreklerindeki acıyı empati kurarak hissetmek, onların bu duygularına ortak olmak birlik ve beraberliğimizin esasında çok önemli temel bir unsurdur. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve hayatını kaybetmiş tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyorum.

Öte yandan İslam dünyasında yaşanan olumsuz gelişmeler ve dünyanın birçok yerinde zulme maruz kalan mümin kardeşlerimizi de dualarımızda unutmayalım inşaAllah.

Tüm camiamızın, ülkemizin, bütün İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden dua ile niyaz ederim.

Saygılarımla

Taşpakon Ailesi Adına

Gökhan Tufan
Yönetim Kurulu Başkanı
Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON)

TASPAKON-BASKANI-GTRBM