TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Mart, Nisan ve Mayıs aylarını kapsamak üzere 90 günde 8 büyük organizasyon içinde olacağımızı öncesinde sosyal medya hesaplarımızda ve basında paylaşmıştık. Bu bağlamda Mart ayı içinde 3 büyük organizasyonu başarı ile geride bıraktık. İlk faaliyetimiz 4-13 Mart tarihleri arasındaki Engelsiz Lezzetler Lokantası’ndan hemen sonra 23-26 Mart tarihleri arasında EDT Expo’da 3.Taşpakon Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması’nı gerçekleştirerek aynı tarihler içinde 25-27 Mart tarihleri arasında 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası’nı düzenledik. Maddi ve manevi açıdan büyük emek gerektiren bu işleri inançlı ve güçlü bir kurum olmanın getirmiş olduğu avantaj ile herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermeden tamamladık.

Engelsiz Lezzetler Lokantası’nda 10 gün süren operasyonda tüm masraflar konfederasyonumuz ve sponsorlarımız tarafından karşılanmak üzere yemek satışından elde edilen gelir kuruşu kuruşuna engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları için kullanılmak üzere direk olarak Engelsiz Dünya Platformu’na bağışlandı. 3. Taşpakon Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması’nda CNR EDT Expo’da fuar süresince 4 gün boyunca toplamda 3000 kişiyi standımızda ağırladık ve set menü olarak yöresel lezzetlerimizin ikramında bulunduk. Yöresel mutfaklarımızın, bize ait olan değerlerin sektörde ve halkımızda farkındalık oluşturması için yapılan bu etkinlik geçtiğimiz Ocak ayında Antalya Anfaş’tan sonra bir kez daha amacına ulaşarak herkes tarafından takdirle karşılandı. Ülkemizde son zamanlarda cereyan eden bizleri derinden üzen olaylar üzerine birlik ve beraberliğimizi perçinlemek, bu vatanın her karış toprağında kardeşliğin olduğunu, güven içinde yaşayabileceğimizi anlatmak ve buna bir nebzede olsa fayda sağlayabilmek amacı ile özellikle doğu illlerimizden Şanlıurfa’da düzenlediğimiz 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası yoğun bir katılım ve coşkulu bir ödül töreni ile sona erdi. Doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyi ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışmacılar el ele, kol kola, kardeşlik, güven ve huzur içinde yarıştılar akabinde memleketlerine sağ salim geri döndüler. Son anda güvenlik nedeni gerekçesi ile birçok okul katılımının iptal olmasına rağmen yılmadık, vazgeçmedik ve amacımıza ulaştık elhamdülillah. Bu yarışma, konsepti gereği doğu bölgemizde yapılan ilk ulusal aşçılık ve pastacılık şampiyonası olarak başarılı bir şekilde tarihe geçti.

Öncelikle belirtmek isterim ki Taşpakon yönetim kurulundan bağlı federasyon ve dernekler ile üyelerimizden bilim kurulumuza kadar Mart ayında bir aile olarak canla başla çalışıldı ve konfederasyonumuzun başarısı için herkes elinden gelenin en iyisini gönülden yapmaya çalıştı. Bu nedenle kimseyi ayırmadan A’dan Z’ye yönetim kurulumuza, tüm üye federasyonlarımıza, tüm üye derneklerimize, yönetimlerine ve üyelerine, bilim kurulumuza kısacası her zaman dile getirdiğim üzere dava arkadaşlarıma yürekten ve içten en samimi duygular içinde teşekkür ediyorum. Vermiş oldukları destek ve emeğin karşılığı hiçbir şey ile ölçülemez. Sağolsunlar, var olsunlar, Allah cümlesinden razı olsun.

Elbette böylesine başarılı işlere imza atarken bizimle olan bize destek veren ve bu duyguları bizimle beraber yaşayan kurum ve kuruluşları hiç bir zaman unutmamak gerekiyor. Başta Taşpakon ana sponsorları Kristal Endüstriyel, Kütahya Porselen, Hünerler Tarım ve Planet Livestock olmak üzere, 3.Taşpakon Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşması etkinlik sponsoru Ülker Eksper Gıda’ya, Engelsiz Lezzetler Lokantası etkinlik sponsorları Gıda 360, White Uniform, Radisson Blu Hotel İstanbul Ataköy, Early Bird Matbaa ve Johnson Diversey’e, Engelsiz Dünya Platformu üyeleri ve yöneticilerine, 1. Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası işbirlikçimiz Eyyübiye Belediyesi’ne, etkinlik sponsorları Harran Üniversitesi, Şanlıurfa Sosyal Bilimler Yüksekokulu yönetimlerine ve öğretim üyelerine, Adonis Gıda, Elif Butik Pastacılık, Gap Gündemi, Urfa Fuarcılık A.Ş. / Urfa Zeytincilik Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Haldun Özbudun’a, Taşpakon resmi ajansı Arsu Ajans’a, yarışma için yurdun dört bir yanından gelerek destek veren okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve meslektaşlarımıza, yönetim kurulumuz ve Taşpakon ailemiz adına çok teşekkür ederim.

Nisan ayında yapacağımız 4 büyük faaliyette tekrar görüşebilmek duası ile Allah’a emanet olun.

Saygılarımla

Yönetim Kurulu Adına
Gökhan Tufan
Taşpakon Yön.Kur. Başkanı