TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Taşpakon olarak Mart, Nisan ve Mayıs 2016 tarihleri arasında konfederasyonumuz önderliğinde üye federasyonlarımızın ve derneklerimizin desteği ile “90 Günde 8 Büyük Organizasyon” yapacağımızı öncesinde sosyal medya hesaplarımızda ve sektörel basında sizlerle paylaşmıştık. Bugün Mayıs ayına girdiğimiz ilk günler ile bu organizasyonların 7’sini 60 günlük bir süre içinde şükürler olsun başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Bu organizasyonları sırası ile hatırlatmak gerekirse;

1-) 4-13 Mart 2016 Engelsiz Lezzetler Lokantası, Engelsiz Kalemler Kitap Fuarı

2-) 23-26 Mart 2016 3.Geleneksel Taşpakon Yöresel Lezzetler Buluşması, EDT Expo İstanbul

3-) 25-27 Mart 2016 1.Şanlıurfa Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası

4-) 1 Nisan 2016 İçanadolu Bölgesi Genç Aşçılar Şampiyonası, Ankara

5-) 11 Nisan 2016 Ege Bölgesi Genç Şefler Şampiyonası, İzmir

6-) 14-17 Nisan 2016 4.Geleneksel Taşpakon Yöresel Lezzetler Buluşması,  Ibatech Fuarı İstanbul

7-) 29 Nisan – 1 Mayıs 2.Tokat Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası

Bu organizasyonlar dışında aynı zaman dilimi içinde bağlı federasyonlarımız ve derneklerimiz kendi bölgelerinde ve illerinde eğitim, hayır işleri, yöresel lezzetler buluşması – yarışmaları v.b. sayısız etkinliğe imzalar atmışlardır ve atmaya devam etmektedirler. Bu  vesile ile tüm üyelerimizi gönülden tebrik ediyorum.

Taşpakon ailesi olarak bu kadar yoğun bir tempoda etkinlik yaparken 81 il 81 dernek hedefinde de durulmamış bir yandan da illerimizde dernekleşme çalışmalarımız devam etmiştir. 2016 yılına 36 vilayette 36 üye dernek ile giren Taşpakon, Mayıs 2016 başında 45 vilayette 45 dernek olabilmeyi başarmıştır. Hali hazırda 6 ilimizde daha derneklerimiz kuruluş aşamasında olup sona doğru ilerlemektedirler. Ayrıca bizim için insani boyutta çok büyük önem arz eden, Kilis’te ciddi emekler ile Beşir Derneği işbirliğinde kurduğumuz çadır mutfakta yemek üretimine başlanmış, başta günlük 5 bin kişi sonrasında günlük 10 bin kişi ve bugün itibari ile günlük 20 bin kişi kapasitede sınır ötesinde ihtiyaç sahibi olan Türkmen kardeşlerimize ve Suriyeli vatandaşlara bir lokma sıcak yemeği ulaştırabilmeyi başarmış bulunmaktayız elhamdülillah. Hali hazırda devam eden ikinci çadır mutfak kuruluşu çalışmalarımız ile inşaAllah Hatay üzerinden de sınır ötesinde bir hayra daha vesile olacağız. Bu işleri yaparken nimetini üzerimize tamamlayan ve bize bu imkanları bahş eden yüce Rabbime hamd olsun.

Elbette ki bu kadar proje, bu kadar emek kendi kendine olmuyor ve bu berekete, bu hikmete birileri vesile oluyor. Bu kişi ve kuruluşları unutmamak ve teşekkürümüzü ve memnuniyetimizi onlara bildirmek bizim her daim vefamız ve borcumuzdur. Bu kadar yoğun bir faaliyet temposunda çok sayıda kişi ve kurum yer almış olup bu teşekkür mesajımda hepsini anmak ve yönetim kurulumuz adına şükranlarımızı iletmek istiyorum.

Öncelikle büyük Taşpakon ailesinin yönetim kuruluna, tüm kadrolarına, bilim kuruluna, üye federasyon ve derneklerimizin yönetimlerine ve üyelerine, artık bizimle bir aile gibi olan bizi hiçbir zaman yanlız bırakmayan konfederasyon ana sponsorlarımız Kristal Endüstriyel, Kütahya Porselen, Hünerler Tarım, Planet Livestock ve White Uniform’a, TV iştirakimiz TaşpakonTV’ye, konfederasyon ajansımız Arsu Ajans’a, mülki amirlikler ve yerel yönetimler; Tokat Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi’ne, kurucu üyesi olduğumuz Engelsiz Dünya Platformu yönetimi ve üyelerine, Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası’na, Harran Üniversitesi’ne, Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Şanlıurfa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne, Çeştob’a, işbirlikçimiz Beşir Derneği’ne ve yukarıda bahsi geçen etkinliklere destek veren firmalar; Ülker Eksper Gıda, Gıda360, Ekol Gıda, Gimaş, Early Bird Matbaa, Radisson Blu Ataköy Hotel, Johnson Diversey, Rational, Adonis Gıda, Elif Butik Pastacılık, Gap Gündemi, Ilıca Hotel, Avrasya Ev Yemekleri, Aladya Taş Hotel, Alaçatı Beach Resort Spa, Alaçatı Tatlıcısı İmren, Alaçatı Turizm Derneği, Elit Life, Kumrucu Hikmet, Alce Patisserie&Boulangerie, Kristal Yağları’na Taşpakon ailesi ve yönetim kurulumuz adına çok teşekkür ederim.

Taşpakon aynı vizyon ve hız ile üye federasyonlarımızın, üye derneklerimizin ve tüm kadrolarımızın desteği eşliğinde etkin ve faal bir biçimde yoluna devam etmekte ve 81 il 81 dernek noktasında hedefine kararlılıkla ilerlemektedir inşaAllah. Bu vesile ile 90 günde 8 büyük etkinliğin son ayağı olan 28-29 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceğimiz 1.Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyona’sının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Saygı ve sevgilerimle…

Gökhan Tufan
Yönetim Kurulu Adına
Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı