TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

TAŞPAKON BAŞKANI GÖKHAN TUFAN TEŞEKKÜR MESAJI

Değerli Camiamız,

Bilindiği üzere 13-16 Ocak 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Anfaş Otel Ekipmanları Fuarı’nda Taşpakon olarak 2.Geleneksel Yöresel Lezzetler Buluşmasını gerçekleştirdik. Yoğun ilgi gören etkinliğimizde 4 günlük fuar süresince ortalama 2500 kişiyi standımızda ağırlama fırsatını bulduk. Konfederasyon üst yönetimi, 5 federasyon başkanımız, 36 il dernek başkanımız ve üyeleri ile yörelerimize ait Türk Mutfağı’nın orjinal lezzetlerini sektörle buluşturarak tanıtımını yapmak ve tüketimi ile ilgili farkındalık oluşturmak amacı ile organize ettiğimiz bu etkinlik başarılı bir şekilde tamamlanmış ve amacına ulaşmıştır. Taşpakon’un standında misafir ettiğimiz kişilerin yaptığımız işi ve lezzetlerimizi takdir etmesi bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı olmuştur. Bu vesile ile Türkiye’nin dört bir yanından 36 ilden Antalya’ya gelerek etkinliğe destek veren konfederasyon üst yönetimine, üye federasyon başkanlarımıza, bağlı dernek başkanlarımıza ve üyelerimize verdikleri emek, destek, takım ruhu ve ürettikleri lezzetli yemekler için çok teşekkür ederim. Taşpakon ruhunu çok güzel ortaya koydular, davamıza sahip çıktılar, adımızı yücelttiler. Sağ olsunlar var olsunlar. Allah cümlesinden razı olsun.

Elbette bu tür etkinlikler ancak maddi ve manevi destekler ile gerçekleşebilmektedir. Her zaman olduğu gibi bu etkinlikte de yanımızda olan, bizi yanlız bırakmayan ve bizden hiçbir yardımını esirgemeyen ana sponsorlarımız, davamızın yegane destekçileri Kristal Endüstriyel, Planet Livestock ve Hünerler Tarım’a teşekkürü borç biliyorum. Allah onlardan da razı olsun. Onların desteği ile büyüyoruz, ilerliyoruz ve daha iyi işlere imza atıyoruz inşaAllah.

Fuarda Taşpakon dışında Türkiye Aşçılar Federasyonu ve üye derneği Şefler Birliği’nin beraber düzenlediği Altın Kep Yarışması vesilesi ile mesleki camiamıza katkılarından dolayı Tafed Başkanı Sn. Zeki Açıköz’e, Şefler Birliği Başkanı Sn. Fahir Telli’ye, tüm kurum yönetimi ve üyelerine ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kim veya hangi kurum organize ederse etsin camiamiz ve mesleğimiz adına yapılan faydalı ve yararlı her şeyin hep arkasındayız ve yanındayız inşaAllah.

Mart ayında Etüder ve Nisan ayında Ibatech fuarlarında 3. ve 4. Taşpakon Yöresel Lezzetler Buluşmalarında inşaAllah yine beraber olabilmek duası ile herkese saygı ve sevgilerimi sunarım.

Gökhan Tufan
Taşpakon Yönetim Kurulu Başkanı

TASPAKON-BASKANI-GTTM