TAŞPAKON KURULUŞ BASIN BÜLTENİ

Bilindiği üzere Aşpafed olarak kendi içimizde 4 bölgesel federasyona bölündüğümüzü ve bu federasyonların genel kurullarında alacakları kararlar ile konfederasyon oluşumuna gideceğimizi sosyal medya hesaplarımızda ve mesleki basın yayın organlarında paylaşmıştık. Nihayet bugün (25.06.2015) İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğüne yaptığımız bildirim ile kuruluşumuz tamamlanmış ve kütük numarası alınarak konfederasyonumuz resmi olarak göreve ve faaliyetlerine başlamıştır. Ülkemize, Türkiye’mize, ekmek parasını mutfaklarda çalışarak akıttığı terle kazanan beyaz ceketli tüm meslektaşlarımıza hayırlara vesile olmasını dua ile yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bu vesile ile çok zorlu bir süreç ve üstün zahmet gerektiren, ayrıca kanuni prosedürler yönünden ağır bir çalışmaya sahne olan kuruluş aşamasında son 5 aydır canla başla çalışan, oluşumun tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, maddi ve manevi büyük bir efor sarf eden başta Aşpafed kurucu başkanı Onursal Başkanımız Sn. Ümit Yüksel’e, tüm kurucu federasyon başkanlarımıza, dernek başkanlarımıza, dernek yönetim kurullarımıza, kısacası onlara hitap ettiğim şekli ile dava arkadaşlarıma teşekkürü büyük bir borç bilirim. Sağ olsunlar, var olsunlar. Emekleri kelimelerle ifade edilemez Allah cümlesinden razı olsun.

Öncesinde siz değerli camiamıza kuruluşumuzun Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Aşpakon adı ile olacağını bildirmiştik. Fakat yönetim kurulumuzun son anda arasında yapmış olduğu istişare ve devamında almış olduğu karar ile TÜM AŞÇILAR VE PASTACILAR KONFEDERASYONU – TAŞPAKON olarak kurulmaya karar verdik ve resmi kuruluşumuz bu isimle gerçekleşmiştir. TAŞPAKON’u şu aşamada oluşturan federasyonlar; Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Anapafed), Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Karapafed), Marmara Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Marapafed) ve Ege-Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Egapafed)’dir. Çok yakın bir zamanda Anapafed kendi içinde İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (İçanapafed) ve Doğu Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (Doğapafed) olarak ikiye ayrılıp TAŞPAKON inşaAllah 5 bölgesel federasyon ile yoluna devam edecektir. Hedef 7 bölge 7 federasyon ve 81 il 81 dernek inşaAllah bizim için vazgeçilmez en büyük projemizdir.

Aşpafed olarak 2013 yılında 10 dernek ile çıktığımız yolda her türlü zorluğu, yaşanan birtakım olumsuzlukları güçlü ve kararlı duruşumuzla aşmayı bilerek bugün 28 dernek ve 4 bölgesel federasyon ile ülkenin en büyüğü ve mesleki STK olarak en üst kuruluş olan konfederasyon olmayı bildik. İçimizdeki birlik beraberlik ruhu, yeni katılan derneklerin davaya olan inancı ve en önemlisi kayıtsız şartsız birbirimize olan sonsuz güven duygusu ile bugün bu konumdayız şükürler olsun. Aşpafed döneminde federasyon kasamıza 1TL nakit sponsor parası girmeden ülkenin dört bir yanında ses getiren aktif organizasyon ve çalışmalara imza atarak maddiyat ile değil inanç ve azim ile ne kadar büyük işlerin başarılabileceğini göstermiş olduk. Maddi unsurlardan uzak 1gr şaibeyi içimize, dışımıza karıştırmadık. Taşpakon’da farklı olmayacak, aynı mantık ve vizyon ile Aşpafed’in kaldığı yerden yola devam edecek inşaAllah.

TAŞPAKON olarak inşaAllah çok büyük ve faydalı projelerle siz değerli camiamızın hizmetinde olacağız. Bugüne kadar yapılamayan sektörün asıl ihtiyacı olan konuların çözümleri için çalışacağız inşaAllah. Yöresel mutfaklara sahip çıkılması, tüketici sağlığı, sosyal sorumluluk, akademik eğitime destek en öncelikli projelerimiz arasında yer alacaktır.

Tüm camiamıza tekrar hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden dua ile niyaz eder bu vesile ile herkesin Mübarek Ramazan ayını kutlar saygı ve sevgilerimi sunarım.

Yönetim Kurulu Adına 

Gökhan Tufan
Yönetim Kurulu Başkanı
Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu TAŞPAKON

cropped-Untitled-1.jpg