TAŞPAKON’DAN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

“EL VER ŞEFİM” OKULLARA YÖNELİK TEMRİNLİK GIDA MALZEMESİ DESTEK PROJESİ

Değerli Camiamız,

Uzun bir süreden beri uygulamalı mutfak dersleri için okulların ihtiyaç duydukları temrinlik gıda malzemesi ile ilgili destek konusunda çalışma içindeydik. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile 27 Ocak 2014 yılında Aşpafed dönemimizde aramızda imzalanan ve sonrasında 16.11.2015 tarihli resmi yazı ile Taşpakon adı ile devam eden “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Yönetim Kurulumuzun yapmış olduğu istişare ve almış olduğu karar neticesinde 1 Ekim 2016 tarihi ile bu proje için ilk temrinlik gıda malzeme desteğinin sevkini okullara gerçekleştirmeye başlıyoruz.

Destek ilk etapta liseler düzeyinde gerçekleşecek olup imkanlar genişledikçe okul sayısı arttırılacaktır. Mevcut imkanlar dahilinde başlangıç olarak 14 okulun projeye dahil edilmesine ve okulların seçiminde kriter olarak 2016 yılı içinde Şanlıurfa, Ankara, İzmir, Tokat ve Çanakkale’de Taşpakon olarak düzenlediğimiz yarışmalarda “En iyi Lise” dalında dereceye giren okullara bu desteklerin ulaştırılmasına yönetim kurulumuz tarafından karar verilmiştir. Sorumlu birimlerimiz aşağıda listesi yayınlanan destek alacak okullar ile iletişime geçecek olup desteğin içerdiği malzeme listesini, miktarlarını ve sevk tarihleri ile ilgili bilgiyi gerekli merciler ile paylaşacaklardır.

Eğitime her daim önem veren mantık ile çalışmalarına devam eden bir kuruluş olarak hedefimiz ilerleyen günlerde daha fazla okula temrinlik gıda malzemesi desteği verebilmek ve uzun vadede bu sayıyı olabildiğince arttırmaktır.

DESTEK VERİLECEK 14 OKULUN LİSTESİ

1.Afyonkarahisar Uydukent Kız Teknik ve Meslek Lisesi

2.Kütahya Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3.Ankara Subayevleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4.Tokat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

5.Kızılcahamam Ayşe Bezci Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi

6.Ordu Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

7.Van Vestel Kız Meslek Lisesi

8.Yozgat Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi

9.İzmir Alaçatı Yahya Kerim Onart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

10.Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

11.Muğla Datça Özcan Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

12.Pınarbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

13.Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

14.Zeynep Salih Alp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi